Preskočiť na obsah

Karpatský rezaný šindeľ

Vyrábaný modernou metódou

Vyrobené jedinečnou technológiou delenia smrekovcovej alebo jedľovej guľatiny v radiálnom reze. Tento šindeľ je opatrený diletačnou drážkou perovej časti, ktorá je navrhnutá na presné vymedzenie uloženia šindľov, ako aj na lepšie odvádzanie vody. Vďaka svojmu precíznemu prevedeniu sa ľahko montuje, prevzdušňuje plášť strechy a tým predlžuje jej životnosť.

pokladka karpatskeho sindla

Charakteristika karpatského šindľa

Jedľa

Pre zvýšenie životnosti ponúkame zákazníkom hĺbkovú impregnáciu máčaním pomocou prípravku BOCEMIT QB PROFI s fungicídnym a insekticídnym účinkom. Po tejto úprave dosahuje trvácnosť ako štiepaný šindeľ (40 - 60 rokov). Ako následnú finálnu impregnáciu pri položenej krytine odporúčame prípravok KARBOLINEUM EXTRA.

Smrekovec opadavý

Pri tejto drevine postupujeme tak, že odstránime belovú časť. Spomenutý úkon slúži ako prevencia pred škodcami, hubami a plesňami. Takto spracovaný šindeľ nie je potrebné impregnovať, keďže samotná drevina obsahuje veľké množstvo lignínu, živíc, tukov a trieslovín, ktoré na povrchu vytvoria patinu nahrádzajúcu ochranný náter.

Pomocou šípok zobrazte ďalší nákres uloženia šindlí

Spôsob montáže karpatského šindľa

- rozostup latovania závisí od dĺžky šindľa a druhu prekrytia
- každý šindeľ je pribitý 2 klincami
- každá následná vrstva šindlov prekrýva klince spodnej rady

Pre pokládku pri dvojitom prekrytí platí D2=1/2 Dš*
Pre pokládku pri jednoduchom prekrytí platí D2= 4/5 Dš*

* Dš - dĺžka šindľa, D2 - dĺžka viditeľnej časti šindľa

Cenník

Karpatské šindle vyrábame v rozmeroch od 7 - 14 x 50 x 2,6 - 2,7 cm (šxdxh) a dĺžkach 40 / 50 / 60 cm. Jeden balík krytiny dĺžky 50 cm obsahuje 4,2 bežného metra (1 m2 pri dvojitom prekrytí). Konkrétny počet kusov v balíku závisí od zvolenej šírky šindľa a pohybuje sa v rozmedzí 40 – 50 kusov. Výsledná cena za m2 strechy sa oodvíja od vami zvoleného prekrytia jednotlivých šindľov 10 / 25 / 27,5 cm (čím väčšie prekrytie, tým vyššia spotreba šindľov na m2).

Druh drevinyMetre v baleníCena bez DPH
Jedľamin. 4,2 bm / 1m2 (pri dĺžke 50 cm)32 € / balík
Smrekovec opadavýmin. 4,2 bm / 1m2 (pri dĺžke 50 cm)45 € / balík